Už chýba iba posledná epizóda. Kto prežije? .. :)

The_Walking_Dead

Tento seriál je pre mňa mimoriadny. Jednak je to jeden z prvých serialov o zombie a bol to aj jeden z prvých serialov, ktorý som začal pozerať po veľmi dlhej dobe. Priviedol ma k nemu Roman, kolega a náš dvorný seriál masjter, v SKG. Každý pracovný deň sme si pri obede sadli a pozerali sme WD. Ale iba pol časti, pretože obednajšia prestávka bola 30 minút :). Napriek tomu to bola zábava. Výborné komentáre som si vypočul od kolegov. A tak prešla 1 séria, ktorá bola fantastická.

Prirodzene sme sa prehúpli do 2.serie. Podľa mňa to bola najslabšia séria. Chápem, že v rámci príbehu tam musela byť aj tá limonáda medzi Rickom a Lori, ale aj tak … V polovičke série ma prepustili z SKG a tak som prišiel o tie skvelé reči okolo toho :(.

Tretia séria a hlavný záporak Guvernér. Je pravda, že ho urobili trocha jemnejšieho ako bol v komixe, tam bol úplný brutalista. Celkom ma oslovil ten nápad z osídlením väzenia. Malo to konečne logiku a nejaký smer.

Končíme 4 sériu, ktorej chýba posledný diel. Do polovičky série sme si viac menej uživali „pohodičku“ vo väzenií, ale pred vianočnou prestávkou sa to zmenilo. Guvernérovi sa to nakoniec podarilo a všetko pokazil. Mnohí hrdinovia, či kladní, alebo záporní zomreli, alebo sa stratili. V posledných dieloch sme sledovali ako sa opäť spájaju cesty našich hrdinov na ceste do Terminusu. Tvorcovia rozoberali tento krát hrdinov skôr psychologicky, ako sa ich charaktery vyvinuli.

Čo čaká na Maggie, Glena a ostatných v Terminuse? Medzi nami, očakávam veľky kuleh … :).

Officiálna stránka: http://www.amctv.com/shows/the-walking-dead
a výnimočne aj linka na sledovanie seriálu: http://www.teevee.sk/serialy/the-walking-dead