Dnes bude téma prerábka bytu. V podstate sa trosku vykecám, posťažujem.
Skôr ako sme začali, mnohí z mojich priateľov ma varovali. Treba dať pozor nato a nato. Nikomu sa nedá veriť a majstrov už vôbec nie. No .. pomyslel som si, mne sa to nestane. Majstra mi robí kamoš, na doporučenie výborný majster, šikovny, v pohode. A ten mi doporučil elektrikára, s ktorým už robí dlho, je spokojný. Tak si vravím, v pohode, oni sú zohratí, čo budem riešiť.

Čakali sme týždeň, elektrikár je žiadaný, čo je asi dobré znamenie, nie?
Prišiel deň a stretli sme sa, obzrel byt, všetko ok. Prvé čo ma zarazilo, chcel to urobiť za jeden deň. Myslím si, žeby taký šikovný? Jasne vypracuje mi cenovú ponuku, ešte dnes, že zajtra môže ísť nato, keďže má iba jeden deň nato. Druhá vec, ktorá ma zaujala.

Popri nahrávaní podcastu s Priyou o 19.30 mi prišla SMS. A tam celá cenová ponuka. Cena sa mi zdala veľká, ale ako som sa neskôr dozvedel, primeraná. Ale v SMS bolo napísané, aby som sa rozhodol ešte večer, lebo on musí vedieť či to beriem, aby vedel ako sa ma zariadiť s robotou. Tretia vec, ktorá mi prišla zvláštna.

V ponuke, bolo napísané, napr. len ističe. Tak volám mu, že nech mi to nejako upresní. No, z jeho pohľadu sa mu mohlo zdať, ze strečkujem, ale chcel som vedeť veci podrobne. Šak nakoniec to platím nie? Niečo mi upresnil a potom keď som za vyslovil, že si to ešte musím premyslieť, elektrikár zahlásil, že teda on si ide vybaviť inú robotu a že sa dohodneme neskôr. Štvrtá vec, kde sa mi mozog zastavil.

V tomto úžase som polozil telefón. Obvolal som zopár známych a o 20 minút mu volám, idem do toho a on mi povedal, že tak za týždeň a pol. Že na zajtra už má vybavenú robotu. Z tohto som bol už znechutený.

Priznám sa, že som si chvíľu zúfal, ba dokonca robil výčitky, že som to nevzal. Ale .. napísal som vám o pomoc na FB a pomohli ste. Začo vám veľmi ďakujem :)
Odvtedy som sa stretol s dvoma elektrikármi. Úplne iné správanie, uplne iná profesionalita. Cez tento víkend sa rozhodnem, ktorého si vyberiem.

A teraz také malé zhrnutie. Prerábka bytu – prvé ponaučenie je, ze musím si dávať pozor, komu dávam peniaze. Všetko kontrolovať, na všetko mať papier.
Prečo proste za svoje nemalé peniaze nedostanem profesionálnu a odbornú prácu? Prečo ľudia nie sú vďační, že aj v tejto neľahkej dobe majú prácu, zákazku? Asi som príliš veľký idealista a naivka …

Linky na zaver:
Podcast No. 18. Tento týždeň je téma „Je Ok nebyť Ok„.